25 відгуків
+380 (67) 467-27-22
+380 (67) 467-65-15
+380 (50) 468-65-15
"Parasola"

Бітумна черепиця

Американська індустрія композитних покрівельних матеріалів з'явилася між 1840 і 1880 роках. Це були просочені бітумом полотна, які дуже віддалено нагадували сучасний рулонний руберойд. Перехід від рулонної покрівлі до нарізної черепиці почалася з 1903 р., хоча прототип гнучкої черепиці у вигляді просоченого з двох сторін бітумом картону з'явився ще в 1893 р. Минуло 10 років, поки американець Генрі М. Рейнольдс з компанії «Гранд Рапидз», вперше спробував нарізати рулонний матеріал на окремі рівні шматки (гонт). Перші форми нарізки обмежилися прямокутної і шестигранної форми.
Цікавим фактом є, що «черепицею» бітумні елементи назвали в Європі. У США і Канаді листи прийнято іменувати ґонтами або шинглами — за аналогією з покрівельними дощечками (дранкою).
Американські виробники використовували два види основи у виробництві бітумної черепиці: картон (organic гонтою) і скловолокно (fiber glass гонтою) з 1960-х рр. Трипелюсткова модель м'якої черепиці швидко завоювала популярність у американських домовласників і вже до середини XX століття бітумною черепицею було покрито більше 45 % приватних будинків.
Серед основних переваг м'якої черепиці, зазвичай виділяють: різноманітність форм і забарвлень;
можливість забезпечити якісну гідроізоляцію покрівель складної конфігурації;
малу вагу і габарити;
легкість і малоотходность монтажу (у тому числі і на складних типах покрівлі);
безшумність під дощем і градом;
довговічність (завдяки використанню сучасних матеріалів);
Головним недоліком бітумної черепиці є її вартість, оскільки при монтажі використовується суцільне підставу з вологостійкої фанери або дошки. На сьогоднішній день вартість комплекту м'якої бітумної черепиці вище, наприклад, вартості металочерепиці, але нижче в порівнянні з керамічною черепицею або покрівлею з натурального сланцю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner